İş aile para sorunları yüzünden tükendiniz mi

Günümüz kadın ve erkeğinin kaderi bu. Şişmanlama yolundaki ya da şişmanlamış kişilerin büyük bir kısmı kronik yorgunlar arasında yer almaktadır.

Depresif kişilere olduğu gibi, bu kişilere de kendinizi aşın, dışarı çıkın, spor yapın demek gereksizdir. Bunlar kendi sorunları içinde boğulmuşlardır.

Tek çıkar yol onlara el uzatmaktır. Bu yardım da yarım saatilk bir sessizlik ve karanlık olacaktır.

Evet. Odanıza gidin, perdeleri kapayın, rahatsız edilmemek için kapıyı kilitleyin, kulaklarınıza tıkaç koyun ve yere uzanın.

Gözlerinizi kapatıp, çimenlere uzanmış olduğunuzu düşünün. Çevrenizi kırların hoş kokusu kaplamış. Böcekler belli belirsiz gürültüleri kulağınıza geliyor. Çocuksu dönemlerimizde gittiğimiz tatillerden kalma hepimizin böyle bir anısı vardır. Onları yeniden bulmak çok kolaydır.

Bu kendi kendine uygulanan bir hipnoz değil, bir psikoterapidir. Bunlar küçücük kişisel bilgisayarımıza kaydettiğimiz kokuların, seslerin ve görüntülerin akılcı bir şekilde kullanımıdır.

Yalnızsınız, düşüncelerinizi sakin ve tanıdığınız bir dünyaya taşıdınız. Kendinizi buluyorsunuz. Daha iyi hissediyorsunuz. Yarım saat. Bundan sonra sakinleşmiş, dinlenmiş bir şekilde evdeki rolünüzü yeniden üstlenebilirsiniz.